Blog Forum Gdańsk przekracza granice tradycyjnej konferencji

Blog Forum Gdańsk przekracza granice tradycyjnej konferencji

Opublikowany

W dwa tygodnie po zakończeniu wydarzenia tematy poruszane podczas 8 edycji Blog Forum Gdańsk zaczęły żyć własnym życiem. Najważniejsza w Polsce konferencja dla blogerów, vlogerów i twórców internetowych stała się inspiracją do ogólnopolskiej rozmowy na ważne i trudne tematy.

Niezwykle emocjonalna i poruszająca wypowiedź Virena Bhandari, która stała się viralem w mediach społecznościowych, stanowiła część panelu pt. „Przekraczanie granic w imię obrony własnego siebie”, zrealizowanego z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce.  Pretekstem do rozmowy była wyprawa dziennikarzy i blogerów na wyspę Lesbos, by mogli poznać historie samych uchodźców, ale także mieszkańców wyspy. Stąd w dyskusji, moderowanej przez Karola Paciorka, wzięli udział: Viren Bhandari, Jakub Górnicki, Marcin Suder i Natalia Szczucka. 
"Żyję w Polsce od 2001 roku. Nie korzystam z publicznych środków transportu, mojemu dziecku, 12latkowi, też nie pozwalam korzystać i wychodzić samemu z domu. Problemy mamy codziennie. Przez 17 lat pobytu w Polsce mam grubą skórę, ale nie mój syn, który mówi do mnie: «Tato, nie chce mi się żyć». Oczywiście, staram się łagodzić tę sytuację i wchodzę w dialog z ludźmi, bo przecież kolor skóry nie oznacza, że jestem terrorystą." – mówił Viren Bhandari.
Co roku, podczas Blog Forum, w Gdańsku — mieście wolności, staramy się podejmować tematy istotne nie tylko dla twórców internetowych. Tym razem motywem przewodnim stało się przekraczanie granic w wielu wymiarach, także tym geograficznym”. — tłumaczy Anna Zbierska, z-ca dyrektora Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Gdańsku, organizatora BFGdansk. „Temat migracji jest w tej chwili bardzo żywotny, więc poruszenie go podczas tegorocznego Blog Forum Gdańsk wydawało się być oczywiste, szczególnie biorąc pod uwagę zaangażowanie Miasta w tę sprawę, chociażby poprzez stworzenie Rady Imigrantek i Imigrantów przy Prezydencie Miasta Gdańska”. — podkreśla Zbierska.
Wśród wielu paneli dyskusyjnych i wystąpień duże zainteresowanie wywołała także prelekcja Michała Kosińskiego, profesora Stanford University z USA. Czy profilowanie osobowości na podstawie śladów cyfrowych oznacza koniec prywatności w internecie?
Odpowiedź można znaleźć pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=JFIsrkzuY0Q
9. edycja Blog Forum Gdańsk odbędzie się w dniach 29-30 września 2018 roku.

Kontakt dla mediów oraz kontakt z Virenem Bhandari i Michałem Kosińskim:
telefon: 502 404 394
e-mail: biuroprasowe@blogforumgdansk.pl

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

BFG2017_Informacja_Prasowa_12.10.2017_BFGdansk przekracza granice konferencji.pdf

pdf | 522 KB

Pobierz
BFG2017_Informacja_Prasowa_12.10.2017_BFGdansk przekracza granice konferencji.docx

docx | 110 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Agata Aleksandrowicz (Hafija.pl), Krzysztof Gonciarz i marka tołpa laureatami Blog Forum Gdańsk Award 2017.

temu

Ponad 6000 oddanych głosów w 3 kategoriach – Twórca Odpowiedzialny Społecznie, Twórca Wpływowy, Marka Przyjazna Twórcom. Na uroczystej gali w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku rozdano nagrody najważniejszej w Polsce konferencji dla blogerów, vlogerów i twórców internetowych  Blog Forum Gdańsk 2017.
Gdańsk przekracza granice blogosfery!

temu

Fake newsy, przekraczanie granic własnego „ja” czy profilowanie osobowości na podstawie śladów cyfrowych to tematy wybranych prelekcji podczas najważniejszej w Polsce konferencji dla blogerów/vlogerów i twórców internetowych. 8 edycja Blog Forum Gdańsk odbędzie się w weekend 23-24 września 2017, a tegorocznym hasłem przewodnim jest „przekraczanie granic”.
Ruszyło głosowanie w plebiscycie Blog Forum Gdańsk Award 2017

temu

Plebiscyt na twórców internetowych i markę przyjazną twórcom to już 4 odsłona BFGdansk Award – prestiżowego konkursu odbywającego się od 2014 roku.
Blog Forum Gdańsk w 2017 przekracza granice

temu

Rejestracja do udziału w 8. edycji najważniejszej w Polsce konferencji dla blogerów/vlogerów i twórców internetowych trwa do 7 lipca 2017.  W tym roku hasłem przewodnim jest „przekraczanie granic”.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.